Paralaksa tła

Hiszpania oczami Woody’ego Allena

Wygraj książki za Ploty
Maj 4, 2014
Plaża, na której tańczył Grek Zorba
Kwiecień 26, 2018
 Barcelona - raj na ziemi

W filmie „Vicky Cristina Barcelona” reżyser zabiera nas do tytułowej stolicy Katalonii, a także Oviedo.

Film opowiada o amerykankach Vicky i Cristinie, które spędzają wakacje w Barcelonie, gdzie poznają kuchnię i kulturę tego miejsca. Vicky jest inteligentna i czuła, niebawem ma wyjść za mąż, ale jednocześnie jest otwarta na nowe przygody seksualne. Cristina to zupełne przeciwieństwo swojej przyjaciółki. Podczas pobytu wplątują się w przygodę z lokalnym malarzem Juanem Antonio, który zabiera je do Oviedo.

Film został nakręcony w 2007 roku najpierw w Barcelonie, a potem w Asturii. Woody Allen wybrał właśnie Barcelonę na miejsce swojego filmu z trzech powodów. Po pierwsze dlatego, że kocha Barcelonę, która jest energiczna, kosmopolityczna i bardzo miejska. Po drugie, ze względu na jedzenie. Po trzecie, ponieważ miał okazję wysłuchać i zagrać tu utwory jazzowe. Soundtrack z filmu pod tytułem „Barcelona” jest autorstwa lokalnego zespołu Giulia y los Tellarini, jak również wiele z ich piosenek pochodzących z albumu Eusebio zostało wykorzystanych w filmie.


"Te quiero Barcelona...”

Ten film doskonale oddaje charakter miasta, a także jego mieszkańców. Przechadzając się z bohaterami mamy okazję zobaczyć piękne miejsca w Barcelonie, skosztować hiszpańskiej kuchni i wina. Po prostu cieszyć się życiem.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *