Paralaksa tła

Mamy pomysł, działamy!

plecak przed podróżą
Plot on Spot
Marzec 12, 2014
Wygraj książki za Ploty
Maj 4, 2014
 

Dawno, dawno temu losy kilkorga ludzi skrzyżowały się, a w ich głowach zrodził się zuchwały pomysł. Dziś stoją u progu jego realizacji, bo plotonspot.com, czyli Literacka Mapa Świata to spełnienie marzenia kilku moli książkowych o podróżowaniu śladami ukochanych bohaterów!

Pomysł mapy, na której każdy będzie mógł odnaleźć książkę, której akcja dzieje się w dowolnym zakątku świata narodził się w małej księgarni w Olsztynie. Tu się poznałyśmy. Obie z doświadczeniem w branży księgarskiej - zarówno od strony korporacyjnej, biznesowej, jak i pracy w instytucjach publicznych i promowaniu czytelnictwa dla idei. Chciałyśmy czegoś więcej i w 2016 ruszyłyśmy ku przygodzie

Najpierw powstała Literacka mapa świata. To był ledwie zalążek szerszego pomysłu. Każdy mógł wejść na tę mapę i oznaczyć dowolne miejsce za pomocą cytatu z książki. Wraz z ilością cytatów rozrastała się koncepcja portalu. O niektórych książkach trudno myśleć w oderwaniu od filmów, seriali, czy gier komputerowych. Poza tym fragmenty tekstów literackich na mapie to za mało, przydałyby się dodatkowe informacje, które można wykorzystać podróżując śladami fikcyjnych bohaterów. Gdy w nasz pomysł uwierzyli spece od IT i biznesmeni (Marek, Krzysztof, Zbyszek, Radek), powstał zespół i rozpoczęła się era Plot On Spot.


 

Dlaczego PlotOnSpot.com?

Plot – z ang. fabuła, akcja, również: nanosić coś na mapę, on the spot – w ang. idiom: w idealnym miejscu, w idealnym czasie, w punkt, na czas. Zaczynamy od Polski, ale w planach jest świat... stąd nazwa portalu.


Będziemy dopisywać dalsze rozdziały tej historii

Małgorzata Sieniewicz i Urszula Witkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *