Paralaksa tła

Plot on Spot

Witaj na szlaku grozy Stephena Kinga
Marzec 11, 2014
Mamy pomysł, działamy!
Maj 4, 2014
 Przestrzeń napełniamy treścią!

Ludzie czytają książki, oglądają filmy i podróżują, aby poszerzyć swoje horyzonty, teraz dajemy im możliwość cieszenia się tym wszystkim w jednym miejscu.

Odkryj Plot on Spot i baw się świetnie, podróżując i zwiedzając świat tropem fabuły ulubionych filmów, książek i seriali.
Ile razy mieliście nieodpartą ochotę na podróż do miejsca, które znane Wam było tylko z książki lub filmu? Lista inspirujących kadrów, scen, wątków jest ogromna. Losy ulubionych bohaterów, sceneria, opisy miejsc, w których rozgrywa się w akcja, potrafią rozbudzić apetyt na wyjazd.

Dlatego z miłości do podróżowania i kultury stworzyliśmy Plot on Spot. Jesteśmy startupem założonym w 2016 roku przez specjalistów z branż: księgarsko-wydawniczej, eventowej i nowych technologii. Wyobraziliśmy sobie platformę internetową, która przeniesie cały świat fikcji z ludzkiej wyobraźni w realną przestrzeń na mapie świata. Tak zaczął powstawać Plotonspot.com (portal internetowy I aplikacja mobilna), który gromadzi informacje o lokacjach (konkretnych miejscach na mapie świata) związanych z fabułą i powstawaniem: filmów, książek, seriali, komiksów i gier.

Dodawaj ploty, oceniaj i komentuj na www.plotonspot.com


"Plot on Spot to coś, czego jeszcze nie było. Inspirujące rozwiazanie dla tych, którzy kochają podróże i kulturę.”

Plotonspot.com to cały światowy storytelling w jednym miejscu.
Na razie zapraszamy do korzystania z wersji beta, docelowo planujemy stać się najbardziej rozpoznawalnym portalem fabularnym na świecie, inspirującym do turystyki kulturowej, planowania podróży, odnajdywania ciekawostek o miejscach, książkach, filmach, bohaterach.

 

Jak korzystać z Plot on Spot?

Już teraz każdy może zostać Sploterem i współtworzyć portal, dodając informacje (Ploty) o wybranych książkach lub filmach powiązanych z realną lokalizacją w dowolnym miejscu na mapie świata.
Po założeniu konta i zalogowaniu w serwisie - kliknięcie w “Dodaj PLOT” wywoła otwarcie formularza, w którym można pisać teksty, umieszczać zdjęcia i linki do filmów i stron www, oznaczać miejsca na mapie, wybierać książki i filmy.
Czy dom Jamesa Bonda ze “Skyfall” istnieje naprawdę?


 

Na Plot on spot odnajdziesz utwory fabularne powiązane z Twoim kierunkiem podróży oraz dowiesz się gdzie rozgrywa się akcja ulubionej książki czy filmu. Możesz także oceniać, dodawać do ulubionych i komentować PLOTY innych autorów. Wkrótce będziesz mógł kontaktować się z innymi użytkownikami dzieląc się z wspólnymi zainteresowaniami, rekomendacjami i planami wycieczek, a Plot on Spot odwdzięczy Ci się dostępem do treści ebooków i atrakcyjnych nagród.

Jeśli masz uwagi, pomysły, informacje, którymi chcesz się z nami podzielić, abyśmy mogli stworzyć ciekawą i użyteczną platformę dla fanów książek, filmów i podróży - wyślij do nas wiadomość. Może będzie to początek pięknej współpracy :)


 

Wskazówki dla Sploterów (autorów PLOTów)


Dodając PLOT, zadbaj, by miał on jak najwięcej informacji, to bardzo przyda się innym użytkownikom.
∙ Umieść galerię zdjęć, link do filmu, muzyki.
∙ Postaraj się szczegółowo opisać informacje o związku miejsca i dzieła. Możesz opisać faktyczne miejsce, jego historię, atmosferę, jaka tam panuje.
∙ Wybierz, jakie czynności można wykonać w miejscu (zwiedzanie, sztuka, jedzenie, rozrywka, zakupy, turystyka, wydarzenie, edukacja etc.)
∙ Zaznacz, do kogo kierowany jest twój PLOT (rodziny z dziećmi, single, pary, itp.)
∙ Połącz PLOT z innymi podobnymi PLOTAMI. możesz dodać link do strony internetowej, która wiąże się z opisywanym miejscem lub utworem
∙ udostępnij swój Plot na Facebooku lub blogu.

W formularzu PLOT powinienieś wybrać Źródło - chodzi o tytuł ksiązki, filmu, serialu, serii lub nazwisko autora Seria to zbiór dzieł połączonych wspólnym tytułem lub nawiązujących do tego samego źródła, np. Harry Potter, Władca Pierścieni - to się przyda wówczas, gdy pisana treść wiąże się zarówno z filmem, jak i np. z książką lub serią książek, a nie konkretnym tomem, częścią, odcinkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *