Kim jesteśmy?

Od pomysłu do realizacji

Pomysł mapy, na której każdy będzie mógł odnaleźć książkę, której akcja dzieje się w dowolnym zakątku świata narodził się w małej księgarni w Olsztynie. Tu się poznałyśmy. Obie z doświadczeniem w branży księgarskiej - zarówno od strony korporacyjnej, biznesowej, jak i pracy w instytucjach publicznych i promowaniu czytelnictwa dla idei. Chciałyśmy czegoś więcej i w 2016 ruszyłyśmy ku przygodzie.

Najpierw powstała Literacka mapa świata. To był ledwie zalążek szerszego pomysłu. Każdy mógł wejść na tę mapę i oznaczyć dowolne miejsce za pomocą cytatu z książki. Wraz z ilością cytatów rozrastała się koncepcja portalu. O niektórych książkach trudno myśleć w oderwaniu od filmów, seriali, czy gier komputerowych. Poza tym fragmenty tekstów literackich na mapie to za mało, przydałyby się dodatkowe informacje, które można wykorzystać podróżując śladami fikcyjnych bohaterów. Gdy w nasz pomysł uwierzyli spece od IT i biznesmeni (Marek, Krzysztof, Zbyszek, Radek), powstał zespół i rozpoczęła się era Plot On Spot.

 
 

Poznaj nas


 
LITERACKA SP. Z O.O., Projekt: "Wdrożenie modelu biznesowego oraz wprowadzenie innowacyjnej platformy PLOT ON SPOT na rynek krajowy i zagraniczny" dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 osi priorytetowej I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, Działanie 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów, Poddziałanie 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej, wartość dofinansowania: 776 177,50 PLN